Grafická prezentace a facilitace s fixou a papírem

Přestaňte lidi uspávat promítanou prezentací a začněte kreativně a účinně používat fixy a papírové flipy. Pronikněte do světa obrázků, ikon a symbolů pro vylepšení vaší prezentace, facilitace a vizuálního myšlení. Dnešnímu světu komunikace stále více vládne grafické znázornění myšlenek, které pomáhá k jejich jednoduššímu pochopení a předání. Díky našemu kurzu grafické prezentace a facilitace zjistíte, jak můžete informace jednoduše vyjádřit pomocí vizualizace a využít známé rčení že „jeden obrázek řekne více než tisíc slov“. Díky tomu budou vaše prezentace, porady a jednání nejen originální a kreativní, ale i efektivní.

Co vám kurz přinese užitečného

  • zjistíte, v čem je používání fix a papírových flipů účinnější než promítaná prezentace
  • dozvíte se, jak mozek zpracovává vizuální informace a jak podpořit pochopení a zapamatování
  • naučíte se používat nejdůležitější grafické prvky: rámování, zvýrazňování, odrážky a rozmístění
  • vyzkoušíte si práci s různými typy písma a praktická doporučení, jak psát čitelně
  • natrénujete si použití užitečných ikon (témata - kancelář, komunikace a spolupráce) a vytvoříte si váš vlastní vizuální slovník (10 ikon)
  • naučíte se, jak kreslit pokročilé prvky: lidi, emoce, kontext a metafory
  • dozvíte se, jaké materiály a pomůcky pro vizuální facilitaci používat a jak se předem připravit

Komu je kurz určen

Pro všechny, kteří se chtějí zbavit nudných promítaných prezentací a troufají si zaujmout publikum netradičním formátem a energií. Pro každého kdo vede schůzky, prezentuje nebo pořizuje záznamy. Pro všechny, kteří potřebují zachytit myšlenky přehledným a nápaditým způsobem. Pro účast na kurzu není nutné umět kreslit. Jednoduchou a zároveň funkční grafiku může kreslit opravdu každý.

Průběh kurzu

Kurz je veden v přátelském a tvořivém duchu a má podobu praktického workshopu. Jeho základem je hlavně trénink a řada cvičení. Budete hodně kreslit a vyzkoušíte si použití jednotlivých prvků grafické facilitace. Kromě cvičení vás čekají ukázky příkladů a sdílení dobré praxe.

Lektor: 
Fotky z kurzu: 
Řekli o kurzu: 

Kurz byl pro mě velkým přínosem, protože jsem se tím naučila propojit svoje nadšení pro kreslení s pracovním prostředím, což jsem hned vyzkoušela na pracovním meetingu a mělo to úspěch. Školení rozhodně doporučuji, nudit se nebudete a odnesete si nejen spoustu užitečných materiálů a tipů, ale i nové nápady.
Zuzana Marečková, Training Coordinator, CommScope