Facilitace pro lektory

Jste lektoři a chcete účastníky svých kurzů aktivně zapojit a využít plný potenciál skupiny? Zajímá vás, co se skrývá pod pojmem facilitace a reflexe, a jak je využít ve vaší lektorské praxi? Přemýšlíte, jestli je lepší lidem nové věci vysvětlovat nebo jim dát příležitost je objevit? Odpovědi najdete na zážitkově-vzdělávacím kurzu Facilitace pro lektory. Poznejte, jak vést vaše kurzy tak, aby si účastníci odnesli mnohem více a přitom jste s tím měli méně práce.

Co je facilitace ve vzdělávání?

Facilitace je umění přípravy a vedení setkání tak, aby bylo efektivní a směřovalo k naplánovanému cíli a výsledkům. Facilitační přístup lze také úspěšně použít pro vedení vzdělávacích akcí, kurzů a workshopů. Hlavní roli hraje facilitátor (lektor), který pečlivě navrhuje a připravuje průběh setkání. Plánuje nejen kdy, kde, jak a co budou účastníci dělat, ale také jak se přitom budou cítit, jak předejít nežádoucím situacím a jak účastníky na setkání předem připravit. Samotným setkáním pak účastníky aktivně provádí. Facilitaci lze použít pro malé schůzky i pro setkání se stovkami účastníků.

Co vám kurz přinese užitečného?

Získejte naše know how a dárek na uvítanou

Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte mini E-book s tipy pro úspěšný online meeting. Jednou měsíčně s vámi sdílíme své know-how ve formě článků, videí či infografik z oblasti facilitace a komunikace a informujeme o chystaných novinkách a cenových akcích. Odběr je možné kdykoliv zrušit.

Kurzy na zakázku